2024 IIHF

ICE HOCKEY WORLD CHAMPIONSHIP

Jak používat veřejnou dopravu v Ostravě a okolí?

Na celém území Moravskoslezského kraje je zřízen Integrovaný dopravní systém ODIS, kde lze cestovat na jednu jízdenku. Město Ostrava a nejbližší okolí tvoří tarifní oblast Ostrava XXL, kde platí specifické jízdenky. Oblast je vymezena zde.

tram bus

Městskou dopravu ve městech (Ostrava, Havířov, Frýdek-Místek, Karviná, Orlová, Český Těšín a další města)

tram bus

Regionální autobusovou dopravu

tram bus

Regionální železniční dopravu včetně vybraných rychlíků

Více informací na odis.cz

Jaké jízdenky jsou pro návštěvníky MS vhodné, kde a jak platí a kde je lze koupit

Jízdenky 24hodinové a vícedenní pouze pro tarifní oblast Ostrava XXL

Doporučené jízdenky pro nejjednodušší pořízení i používání

24hodinová Ostrava XXL pro 1 osobu
100,- Kč
děti 6-15 let za 50,- Kč
24hodinová skupinová Ostrava XXL pro až 5 osob bez omezení věku
200,- Kč
3denní Ostrava XXL pro 1 osobu
250,- Kč
děti 6-15 let za 125,- Kč
7denní Ostrava XXL pro 1 osobu
428,- Kč
děti 6-15 let za 214,- Kč

Jízdenky lze získat:

 • 24hodinové, 3denní a 7denní jízdenky v mobilní aplikaci ODISapka v podobě QR kódu, jízdenka začne platit 1 minutu po zakoupení a platí poté 24 hodin, resp. 3, resp. 7 dnů a stačí při nástupu přiložit vždy mobilní telefon s QR kódem ke čtecímu zařízení u řidiče nebo předložit průvodčímu ve vlaku nebo revizorovi v městské dopravě v Ostravě.
 • 24hodinové a 3denní jízdenky v papírové podobě v osobních pokladnách na nádražích a v prodejnách Dopravního podniku Ostrava (platba hotově nebo bankovní kartou VISA a Mastercard), počátek platnosti třeba sdělit při nákupu; jízdenka platí poté 24 hodin nebo 3 dny a stačí ji pouze ukázat při nástupu řidiči autobusu, průvodčímu ve vlaku nebo revizorovi v městské dopravě v Ostravě.
 • 24hodinové a 3denní jízdenky v papírové podobě u řidiče v autobusech regionální dopravy (platba hotově nebo bankovní kartou VISA a Mastercard), počátek platnosti je dán časem zakoupení jízdenky; jízdenka platí poté 24 hodin, resp. 3 dny a stačí ji pouze ukázat při nástupu řidiči autobusu, průvodčímu ve vlaku nebo revizorovi v městské dopravě v Ostravě.

Jízdenky 24hodinové celosíťové (platí v celé síti ODIS)

Doporučené jízdenky pro nejjednodušší pořízení i používání

24hodinová celosíťová pro 1 osobu
200,- Kč
dítě 6-15 let za 100,- Kč
24hodinová skupinová celosíťová pro až 5 osob bez omezení věku
300,- Kč

Jízdenky lze získat:

 • V mobilní aplikaci ODISapka v podobě QR kódu, jízdenka začne platit 1 minutu po zakoupení a platí poté 24 hodin a stačí při nástupu přiložit vždy mobilní telefon s QR kódem ke čtecímu zařízení u řidiče nebo předložit průvodčímu ve vlaku nebo revizorovi v městské dopravě v Ostravě.
 • V papírové podobě v osobních pokladnách na nádražích a v prodejnách Dopravního podniku Ostrava (platba hotově nebo bankovní kartou VISA a Mastercard), počátek platnosti třeba sdělit při nákupu; jízdenka platí poté 24 hodin a stačí ji pouze ukázat při nástupu řidiči autobusu, průvodčímu ve vlaku nebo revizorovi v městské dopravě v Ostravě.
 • V papírové podobě u řidiče v autobusech regionální dopravy (platba hotově nebo bankovní kartou VISA a Mastercard) , počátek platnosti je dán časem zakoupení jízdenky; jízdenka platí poté 24 hodin a stačí ji pouze ukázat při nástupu řidiči autobusu, průvodčímu ve vlaku nebo revizorovi v městské dopravě v Ostravě.

Jednotlivé jízdenky pro tarifní oblast Ostrava XXL

K odbavení jednotlivým jízdným nejlépe využijte bankovní kartu VISA nebo Mastercard.

Ve vozidlech Dopravního podniku Ostrava (linky č. 1 - 113)

 • Přestupní jízdenka s bezplatnými přestupy do 60 minut od prvního přiložení. Platební kartu je nutné přikládat k terminálu při každém nástupu do vozidla. Při vystupování z vozidla není nutné kartu přikládat. Cena jízdného 30,- Kč, dítě 6-15 let 15,- Kč.
 • Chytrá denní optimalizace: Při opakovaných jízdách v rámci jednoho dne zaplatíte maximálně cenu 24hodinové jízdenky. Zúčtovací období je vždy od 3:00 hod. do 2:59 hod. následujícího dne.

Ve vozidlech regionální dopravy

 • Při odbavení u řidiče je potřeba nahlásit výstupní zastávku na daném spoji. Jízdenka je přestupní a platí 60 minut od zakoupení. Pro úhradu jízdného u řidiče lze využít i hotovost.

Veškeré jednotlivé jízdenky pro tarifní oblast Ostrava XXL lze rovněž zakoupit v mobilní aplikaci ODISapka.

Jednotlivé jízdenky pro cesty, kde začátek nebo konec leží mimo oblast Ostrava XXL

Jízdenky pro jednotlivou jízdu lze získat:

 • V regionálních autobusech u řidiče, platba v hotovosti (dražší) nebo platební kartou (levnější), jízdenky jsou nepřestupní.
 • V regionálních vlacích a vybraných rychlících v osobních pokladnách na nádražích nebo u průvodčího ve vlaku, platba v hotovosti (dražší) nebo platební kartou (levnější).
 • Ve vozidlech městské dopravy s výjimkou Ostravy u řidiče, platba v hotovosti nebo platební kartou, jízdenky jsou nepřestupní.
 • V mobilní aplikaci ODISapka, jízdenky jsou přestupní v rámci časové platnosti - nutno při nástupu přiložit vždy mobilní telefon s QR kódem ke čtecímu zařízení u řidiče nebo předložit průvodčímu ve vlaku.

Vyhledání dopravního spojení

Vyhledat dopravní spojení lze v mobilní aplikaci ODISapka zadáním nástupní a výstupní zastávky, poté lze na vyhledané spojení zakoupit jízdenku.

K vyhledání spojení lze využít i celostátní vyhledávač idos.cz nebo mobilní aplikaci IDOS.

Nejbližší zastávky u sportovní haly OSTRAVA ARENA jsou zastávky „SPORT ARÉNA“ na ulici Závodní (tramvaje č. 11, 12, 19) a na ulici Ruské (tramvaje č. 2 a 7) a dále zastávka „Dolní“ (tramvaje č. 3, 17 a 18).

Spojení pro návštěvníky, kteří přijedou do Ostravy vlakem:

 • Z nádraží Ostrava hl.n. - tramvaj č. 2 na zastávku SPORT ARÉNA a tramvaj č. 18 na zastávku Dolní.
 • Z nádraží Ostrava-Svinov - tramvaje č. 7 a 11 na zastávku SPORT ARÉNA a tramvaj č. 17 na zastávku Dolní.
 • Z nádraží Ostrava-Vítkovice (pozor, nádraží v rekonstrukci) - tramvaj č. 11 na zastávku SPORT ARÉNA.

Spojení pro návštěvníky, kteří přijedou do Ostravy regionálním autobusem:

 • Z ústředního autobusového nádraží (ÚAN) - tramvaj č. 2 a 12 (ze zastávky Náměstí Republiky) na zastávku SPORT ARÉNA a tramvaj č. 18 (ze zastávky Náměstí Republiky) na zastávku Dolní

Z dalších přestupních zastávek:

 • Ze směru Frýdek-Místek - zastávka Dolní Vítkovice - tramvaj č. 2 na zastávku SPORT ARÉNA.
 • Ze směru Havířov, Karviná, Orlová - zastávka Hranečník - tramvaj č. 12 na zastávku SPORT ARÉNA.
 • Ze směru Hlučín - zastávka Sad B. Němcové - tramvaj č. 2 (ze zastávky Muglinovská) na zastávku SPORT ARÉNA.
 • Ze směru Opava, Bílovec - zastávka Svinov mosty - tramvaje č. 7,11 a 19 na zastávku SPORT ARÉNA a tramvaj č. 17 na zastávku Dolní.
 • Ze směru Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor - zastávka Dubina - tramvaje č. 12 a 19 na zastávku SPORT ARÉNA a tramvaje č. 3, 17 a 18 na zastávku Dolní.
 • V termínu od 10.5.2024 do 23.5.2024 bude zřízena zvláštní tramvajová linka X k zajištění svozové dopravy z parkovišť v trase Plynárny - Karolina - Dolní Vítkovice - SPORT ARÉNA - Nádraží Vítkovice. Provoz linky bude zajištěn v pracovní dny v intervalu 30 minut a o víkendech v intervalu 20 minut.
Ostrava map

Kontakt na telefonní linky

 • Informace v českém jazyce +420 597 608 508 (v provozu Po-Pá 6-20 h, So+Ne 8-20 h).
 • Informace v anglickém jazyce +420 558 435 545 (v provozu pouze ve dnech 9.-23.5.2024 denně 8-20 h).